Soğan suyu faydaları nelerdir? 2

Soğan suyu faydaları nelerdir?

 

Soğan suyu faydaları nelerdir? 2

Soğan suyu faydaları nelerdir? 3

Soğan suyu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu yazımızı okumalılar.

Soğan suyu son zamanlarda özellikle zayıflama amaçlı sık başvurulan bir yöntemdir. Soğanın faydalarının yanında soğan suyununda oldukça fazla faydası bulunmakta. Soğan suyunun faydaları şunlarıdr.

 

Soğan suyu faydaları

İki baş Soğan suyu bir bardak ılık suya karıştırıldıktan sonra gargara edilirse anjini iyileştirir.

Yine iki adet soğan suyu  buruna çekilirse nezleyi iyileştirir. Çünkü soğan suyu burundaki salgıyı artırır ve böylece nezle mikropları atılır.

Soğan suyu bağırsakları düzenler, gaz gidericidir.

Soğan suyu sindirimi kolaylaştırır.

Basur ve hemoroid için yarım litre suya üç baş soğan doğranır. Sabaha kadar bekletilir, suyundan günde 3-4 bardak içilirse fevkalde iyi gelir.

Kulağa böcek vb. bir canlı kaçarsa kulağa bir damla soğan suyu damlatılır.

Son olarak soğanın zayıflamayı hızlandırı etkisini de belirmek gerekir. Soğan suyu içmeye devam edilirse zayıflamayı hızlandırır.

Zayıflama için soğan suyu nasıl hazırlanır

1 baş soğan birkaç parçaya ayrılır. Tencerede iki-üç bardak su konur ve soğan 15 dakika kaynatılır. Suyu yaklaşık 1 bardak kadar oluncaya dek kaynaması yeterlidir. Daha sonra içilir. Bir süre devam ettiğinizde kilolarınız eriyecektir. Ama kokusu ciddi derecede rahatsız eder bilmem devam edebilirmisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>