Bebeklerde zencefil nasıl kullanılır? 2

Bebeklerde zencefil nasıl kullanılır?

 

Bebeklerde zencefil nasıl kullanılır? 2

Bebeklerde zencefil nasıl kullanılır? 3

Bebeklerde zencefil kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Zencefil sıcak iklimlerde yetişen bir bitkidir. Ülkemizde yetişmez ancak aktarlarda ve son zamanlarda marketlerde bulunması oldukça kolay. Bebeklerde zencefil kullanımına gelince;

 

Bebeklerde zencefil kullanımı.

Zencefil çok faydalı ve şifalı bir bitki olmasına rağmen maalesef bebeklerde iki yaşına kadar zencefil kullanılmaz. Çünkü oldukça güçlü etkileri vardır ve bebeklerin bünyeleri bunu kaldıramaz.

İki yaşından sonra bebeklerde zencefil azar azar kullanılabilir. Ancak burada şunu belirtmeliyim. İki yaş keskin bir sınır değildir. Aslında hiçbir ilaçta ve bitkide kullanım sınırlaması yaşa göre yapılmaz doğru olan kiloya göre yapmaktır.

Bebeklerde zencefil kullanımına başlayabilmek için tavsiyem iki yaşından sonra eğer bebeğinizin kilosu da uygunsa vermeye başlamanız yönünde olacaktır.

Bebeğinizin kilosu en az 12 kg olmalıdır. Bundan sonra zencefil kullanılabilir.

Bebeklerde zencefilin faydaları.

Zencefilin bir çok faydası vardır ancak bebekler için şu faydalarından söz edilebilir.

Soğuk alıngınlıklarında faydalıdır.

Bal ile macun yapılırsa öksürüğü keser.

İshale faydalıdır.

İştah açıcı etkisi vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>